• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی

تحلیل جفت ارز EUR/USD

Published on 30.01.2023 12:50

جفت ارز یورو/دلارآمریکا پس از اینکه داده‌های اسپانیا شتاب غیرمنتظره تورم در ژانویه نشان داد، توانست به 1.0900 بازگردد. 
چشم انداز فنی کوتاه مدت این جفت ارز نشان می دهد که خریداران در حال حاضر در حاشیه هستند.
به نظر می رسد که رفتار محتاطانه بازار در اوایل هفته به دلار آمریکا کمک می کند تا جایگاه خود را در برابر همتایان خود حفظ کند.
قرار است داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم آلمان را منتشر کند. پیش‌بینی می‌شود که اقتصاد آلمان در سه ماهه آخر سال رشد سالانه 1.3 درصدی را مطابق با سه ماهه قبل نشان دهد. با این حال، پیش از اعلام سیاست های بانک مرکزی اروپا در اواخر هفته، سرمایه گذاران بعید به نظر می رسد که نسبت به داده های تولید ناخالص داخلی آلمان واکنش نشان دهند.
گزارش اقتصادی اروپا هم حاوی داده هایی در مورد احساسات تجاری و مصرف کننده در ماه ژانویه خواهد بود. انتظار می رود که شاخص احساسات اقتصادی و شاخص اعتماد مصرف کننده اندکی بهبود یابد.
در طول جلسه ایالات متحده، بانک فدرال رزرو دالاس بررسی بخش تولید تگزاس را در ژانویه منتشر خواهد کرد. در صورتی که سهام ایالات متحده پس از رالی هفته قبل اصلاح عمیقی انجام دهد، دلار آمریکا احتمالاً قدرت خود را حفظ کرده و EUR/USD را در سایه قرار می دهد.

از نقطه نظر فنی فروشندگان این جفت ارز تلاش زیادی برای عبور از سطح حمایتی ۱.۰۸۵۰ دارند. در صورتی که فروشندگان بتوانند از این سطح حمایتی عبور کنند احتمال افت قیمت تا ۱.۰۷۸۰ وجود دارد. 
اما اگر قیمت ها از سطح حمایتی ۱.۰۸۵۰ انعکاس پیدا کنند و خریداران موفق شوند که در بالای سطح مقاومتی ۱.۰۹۳۰ دلار تثبیت شوند احتمال ادامه رشد تا ۱.۱۰۴۰ - ۱.۱۱۳۶ وجود دارد.

تحلیل و آنالیز جفت ارز ها و دارایی های مختلف با فیبوگروپ!


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.

FAQ