• Facebook
  • YouTube
  • Telegram
  • کابینۀ شخصی
تحلیل جفت ارز XAU/USD
Published on 17.11.2022 19:04

 

تحلیل بنیادی:

اوراق خزانه 10 ساله ایالات متحده 1٪ افزایش یافته است که این امر باعث فشار بر XAU/USD می شود.

رئیس جمهور لهستان تأیید کرد: اصابت راکت به خاک این کشور یک حادثه بود. انتظار می رود که نتایج جلسه سفیران کشورهای ناتو جهت حرکت بعدی قیمت طلا و دلار آمریکا را تعیین کند.

امسال ، حمله روسیه به اوکراین باعث نوسانات قابل توجهی در بازارهای جهانی شده است. و احتمال حملات نظامی روسیه به اعضای ناتو این مسئله را حتی بیشتر خواهد کرد. ضمنا می تواند به میزان قابل توجهی بر قیمت طلا تأثیر بگذارد.

اما ضمنا محرک اصلی پیش رو داده های خرده فروشی از ایالات متحده است. و اگر داده ها بهتر از پیش بینی ها باشد، می تواند از دلار آمریکا پشتیبانی کند و بر قیمت XAU/USD تأثیر بگذارد.

 

تحلیل تکنیکال:

طلا تحت فشار خرس ها قرار گرفته و در تلاش است تا در زیر سطح حمایتی ۱۷۶۵ دلار تثبیت شود. اما برای تایید سیگنال نزولی، قیمت ها باید بتوانند سطح حمایتی ۱۷۵۰ دلار را بشکنند، که در این صورت احتمال سقوط بیشتر تا ۱۷۳۰ - ۱۷۰۰ دلار وجود دارد.

اما در صورتی که طلا به واسطه داده های اقتصادی و آرام شدن وضعیت جنگی در اوکراین و منطقه ناتو تقویت شود، احتمال بازگشت قیمت ها به بالای سطح ۱۷۶۵ دلار وجود دارد که در این صورت احتمالاً خریداران بتوانند خود را به سطح مقاومتی ۱۸۰۰برسانند.

 

تحلیل و آنالیز جفت ارز ها و دارایی های مختلف با فیبوگروپ!


وحید مقدم

تحلیلگر

گرچه ارزیابی پیش از سرمایه گذاری بجاست، ولیکن تجارت، ارزیابی منحصر به فرد خویش را می طلبد.

FAQ